Leczenie mikroskopowe

Zastosowanie mikroskopu stomatologicznego w leczeniu kanałowym to duży krok na przód w dziedzinie endodoncji. Mikroskop pozwala na dokładne diagnozowanie i precyzyjną pracę lekarzy.
Powiększenie i oświetlenie pola zabiegowego za pomocą mikroskopu ułatwiło dostrzeżenie komplikujących leczenie kanałowe struktur anatomicznych, umożliwia wizualizacje kanałów korzeniowych, dostrzeżenie przewężeń, obliteracji i perforacji.

W naszym gabinecie oferujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonywane sprzętem o bardzo dobrej jakości, co oznacza, że jesteśmy w stanie uratować zęby w przeszłości skazanych na usunięcie, a leczenie jest trwałe i skuteczne.

Leczenie pod mikroskopem obejmuje trudne i powikłane przypadki zębów do leczenia kanałowego. Utrudnieniem, które powoduje, że konieczne jest leczenie pod mikroskopem może być: nietypowa anatomia zęba, zrośnięte lub wąskie kanały, zakrzywione korzenie. Mikroskop zwiększa możliwości i szanse prawidłowego leczenia. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na:

  • leczenie głównych i dodatkowych kanałów korzeniowych zęba
  • usunięcie z kanału złamanych fragmentów narzędzi endodontycznych
  • leczenie złamań i pęknięć tkanek zęba oraz resorpcji korzeni zęba

Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie wiele różni się od standardowego leczenia kanałowego. Na początku pacjent zabezpieczany jest koferdamem, kolejno lekarz otwiera ząb by mógł mieć dostęp do kanału, który będzie poddany leczeniu. Mikroskop umożliwia wgląd do wnętrza zęba, dlatego umieszczony jest na specjalnym wysięgniku tuż nad głową pacjenta.

Lekarz stomatolog cały czas porusza się na małym polu, gdzie szczegóły i precyzja to podstawa dobrze przeprowadzonego zabiegu, dlatego mikroskop stosowany jest nie tylko w endodoncji ale również w stomatologii zachowawczej, protetyce i mikrochirurgii.

Leave a Reply

Your email address will not be published.